Системи блискавкозахисту будівель

Блискавка – величезний електричний розряд в атмосфері, зазвичай може відбуватися під час грози, виявляється яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Струм в розряді блискавки досягає 10-100 тисяч ампер, напруга – від десятків мільйонів до мільярда вольт.

Блискавкозахист – це ряд технічних рішень і спеціальних пристроїв для забезпечення безпеки людей, що знаходяться в будівлі, а також майна, що знаходиться в ньому. Величезну небезпеку для електроустаткування представляють розряди блискавок. При попаданні блискавки в лінії електропередач, виникає перенапруження, що викликає руйнування ізоляції електрообладнання, а великі струми обумовлюють термічні пошкодження провідників. Для захисту від прямого попадання блискавки використовуються громовідводи і грозозахисні троси. Для електронних пристроїв становить небезпеку також і електромагнітний імпульс, який створюється блискавкою.

Системи блискавкозахисту будівель

Система блискавкозахисту

Зовнішня система блискавкозахисту являє собою систему, що забезпечує перехоплення блискавки і відведення її в землю, тим самим, захищаючи будівлю (споруду) від пошкодження і пожежі. У момент прямого удару блискавки в будівельний об’єкт правильно спроектоване і споруджена блискавкозахисному пристрій повинен прийняти на себе струм блискавки і відвести його по струмовідводів в систему заземлення, де енергія розряду повинна безпечно розсіятися. Проходження струму блискавки має відбутися без шкоди для об’єкта, що захищається і бути безпечним для людей, що знаходяться як всередині, так і зовні цього об’єкта.

Монтаж блискавкозахисту, заземлення і системи зрівнювання потенціалів є єдиним виходом з цієї ситуації і витрати на нього не йдуть ні в яке порівняння з іншої дорогою технікою. Комплексна система блискавкозахисту і заземлення є необхідною частиною будь-якого будівлі, що зводиться, будь то виробниче приміщення або заміський будинок.

Зовнішній блискавкозахист є блискавковідвід – пристрій, перехоплює розряд блискавки.

Розрахувати вартість
Back To Top